خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
روایتگر قصه زوجی است که با چالش بزرگی در مواجه با فرزند خود روبرو هستند.

نظر منتقدین

رحمان سیفی آزاد
رحمان سیفی‌آزاد در فیلم اولش تلاش کرده است قصه ای را در قالب ملودرام، بی‌لکنت و روان بگوید. تاحدودی هم موفق می شود که فیلم آبرومندی بسازد. اما فیلم کم‌جان است. موقعیت‌ها و بازی‌ها و شخصیت‌ها به بار ننشسته‌اند. خامند، هنوز جای کار دارند. موسیقی گاهی اذیت می کند و بعضی جاها زائد است. فیلم خیلی موفق نمی شود حس آدم را برانگیزد؛ چیزی که لازمه یک‌ملودرام موفق است. بازی فرهاد اصلانی در نقش یک پدر عصبانی دارد تکراری می شود و شاید این نکته نیاز به توجه داشته باشد.
نیره رحمانی
بزرگترین مشکل ماجان ساخته رحمان سیفی، این است که سی سال دیر ساخته شده است، این بدترین اتفاقی است که می تواند برای یک فیلم بیفتد یعتی بدون هیچ تاخیری در اولین نمایش جشنواره ای اش کهنه به نظر برسد. به سی سال قبل برگردیم فکر کنیم در میانه دهه شصت در جشنواره پنجم یا ششم فیلم فجر آن را تماشا کرده ایم، آنوقت می شد آن را کاری متوسط ارزیابی کرد که لطمه اصلی را از ضعف منطق فیلمنامه اش خورده است.
سحر عصرآزاد
نوع نگاه حاكم بر قصه و شخصيت‌ها به گونه‌اي تخت و يك جانبه است. در واقع خط‌كشي سياه و سفيد بين خوب‌ها و بدها كه از ابتدا جزيي از جهان‌بيني فيلمنامه و فيلم بوده باعث شده تكليف همه‌چيز از پيش مشخص باشد. نقطه ضعف ديگر فيلم سرگرداني در انتخاب لحن و بيان و حتي زاويه ديد است. فيلم در مقاطعي با ترسيم جهان پيراموني از زاويه نگاه پسربچه معلول، نويد تبديل شدن به اثري متفاوت و جذاب را مي‌دهد اما در ادامه با بازگشت به همان ملودرام‌هاي احساسات‌برانگيز و خط كشي شده تبديل به فيلمي قابل پيش‌بيني مي‌شود كه نمي‌تواند عمقي پيدا كند.

خبرهای مرتبط

پروانه نمايش «ماجان» صادر شد/ اكران فيلم به زودي
پروانه نمايش فيلم سينمايي "ماجان" به كارگرداني رحمان سيفي آزاد و تهيه كنندگي محمد مهدي عسگرپور صادر شد.
نشست فیلم «ماجان»/ شاید «ماجان» گرفتار دق دلی خانه سینما شد
تهیه‌کننده فیلم «ماجان» درباره این‌که چرا فیلمش در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر حضور ندارد، گفت: این‌که فیلم را این‌طور داوری کردند، باید از داوران پرسید.
گزارش تصویری اکران و نشست فیلم «ماجان» در جشنواره فجر 35
اکران و نشست فیلم ماجان با حضور مهتاب کرامتی، سیما تیرانداز و ...
رونمایی از پوستر دو فیلم «فصل نرگس» و «ماجان»
پوستر دو فیلم «ماجان» و «فصل نرگس» رونمایی شد.