آدرس ایمیل نادرست است

نمایش کلمه عبور نمی‌تواند خالی باشد

بازیابی کلمه عبور

نام نمی‌تواند خالی باشد

نام خانوادگی نمی‌تواند خالی باشد

آدرس ایمیل نمی‌تواند خالی باشد

نمایش رمز عبور نمی‌تواند خالی باشد

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا دستورات لازم جهت تغییر رمز حساب کاربری شما از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد.

Error message here!

بازگشت به لاگین

بستن
2016-11-21 14:26:44
رای کاربران
10 / 5.42
77 رای
رای منتقدان
10 / 3.00
3 رای

ماجان

رحمان سیفی آزاد

روایتگر قصه زوجی است که با چالش بزرگی در مواجه با فرزند خود روبرو هستند.


نظر منتقدین


رحمان سیفی آزاد

رحمان سیفی‌آزاد در فیلم اولش تلاش کرده است قصه ای را در قالب ملودرام، بی‌لکنت و روان بگوید. تاحدودی هم موفق می شود که فیلم آبرومندی بسازد. اما فیلم کم‌جان است. موقعیت‌ها و بازی‌ها و شخصیت‌ها به بار ننشسته‌اند. خامند، هنوز جای کار دارند. موسیقی گاهی اذیت می کند و بعضی جاها زائد است. فیلم خیلی موفق نمی شود حس آدم را برانگیزد؛ چیزی که لازمه یک‌ملودرام موفق است. بازی فرهاد اصلانی در نقش یک پدر عصبانی دارد تکراری می شود و شاید این نکته نیاز به توجه داشته باشد.

نیره رحمانی

بزرگترین مشکل ماجان ساخته رحمان سیفی، این است که سی سال دیر ساخته شده است، این بدترین اتفاقی است که می تواند برای یک فیلم بیفتد یعتی بدون هیچ تاخیری در اولین نمایش جشنواره ای اش کهنه به نظر برسد. به سی سال قبل برگردیم فکر کنیم در میانه دهه شصت در جشنواره پنجم یا ششم فیلم فجر آن را تماشا کرده ایم، آنوقت می شد آن را کاری متوسط ارزیابی کرد که لطمه اصلی را از ضعف منطق فیلمنامه اش خورده است.

سحر عصرآزاد

نوع نگاه حاكم بر قصه و شخصيت‌ها به گونه‌اي تخت و يك جانبه است. در واقع خط‌كشي سياه و سفيد بين خوب‌ها و بدها كه از ابتدا جزيي از جهان‌بيني فيلمنامه و فيلم بوده باعث شده تكليف همه‌چيز از پيش مشخص باشد. نقطه ضعف ديگر فيلم سرگرداني در انتخاب لحن و بيان و حتي زاويه ديد است. فيلم در مقاطعي با ترسيم جهان پيراموني از زاويه نگاه پسربچه معلول، نويد تبديل شدن به اثري متفاوت و جذاب را مي‌دهد اما در ادامه با بازگشت به همان ملودرام‌هاي احساسات‌برانگيز و خط كشي شده تبديل به فيلمي قابل پيش‌بيني مي‌شود كه نمي‌تواند عمقي پيدا كند.

قانونی بخرید و دانلود کنید


نظرهای منتشر شده (12 نظر)

شما می‌بایست نام خود را وارد نمایید.

شما می بایست یک ایمیل صحیح وارد نمایید.

شما می‌بایست یک متن وارد نمایید.

خطر لو رفتن داستان
عمنر
25 مهر 96 | 00:39
عمنر

به نظر منم نقش این زن به خانم کرامتی نمیومد

پاسخ
ناهیده
14 مهر 96 | 02:25
ناهیده

کاش در انتخاب بازیگرانش دقت بیشتری می شد.

پاسخ
ژن بد
24 شهریور 96 | 18:58
ژن بد

این ضد فیلم به قدری مزخرف و آشغال بود که واسه چند روز حالم از دیدن هرچی فیلم و سریال و کلا سینما به هم میخورد من نمیدونم تا کی قراره این ضدفیلمای چرت و پرت ساخته بشه؟تا کی قراره فرهاد اصلانی نقش مرد همش عصبانی رو بازی کنه؟ تا کی مهتاب کرامتی و بهنوش بختیاری (دو نابازیگری که دوره شون به سر آومده) نقشای مصنوعی بازی کنند؟ اصلا این ضد فیلم واسه چی ساخته شده وقتی حداقل های فیلمسازی در اون رعایت نشده ؟ نه فیلمنامه داره نه بازی درست و حسابی داره و نه موضوع خوبی داره آقا اگه بلد نیستید فیلم بسازید خب نسازززززززززید

پاسخ
فاطمه
22 شهریور 96 | 08:31
فاطمه

تا کی فیلمهایی باید ساخته بشه که واکنش های یک بازیگر رو شاهد باشیم نه یک ادم عادی که نمیدونه در آینده براش چه اتفاقی میفته. واکنش ها خیلی مصنوعی و بازی شده است. این اتفاق رو تو فیلم سارا و ایدا هم دیدیم .

پاسخ
سیما
06 خرداد 96 | 02:36
سیما

این نقش اصلا به کرامتی نمیومد

پاسخ
سین
24 بهمن 95 | 09:45
سین

چقد کرامتی؟؟؟؟؟

پاسخ
یاشار آگاه
21 بهمن 95 | 07:32

فیلم خوب شروع می شه . اما خیلی سریع این انتظار که با یه فیلم حداقل متوسط سر و کار داریم سریع رنگ می بازه . کارگردان تمام مدت میخواد احساسات تماشاگر رو جریحه دار کنه که به هیچ وجه موفق نمیشه . بازی های فیلم ویژگی شاخصی برای فیلم نیست . فرهاد اصلانی هم تکرار بازی های چند وقت اخیرشه و مهتاب کرامتی هم هرچند خوب بازی می کنه اما اصلا مناسب نقش ماجان نیست . ریتم کند و اضافات بیش از حد فیلم و در نهایت پایان بندی بسیار بد فیلم ، منجر به عدم رضایت تماشاگر میشه .

پاسخ
یوناس
20 بهمن 95 | 22:49
یوناس

یکی از فیلمهایی که باعث شده این جشنواره جزء ضعیف ترینها باشه

پاسخ
حسام نوری
19 بهمن 95 | 10:27

فیلمی بسیار کش دار و خسته کننده - موضوع غیر باور - آخه کدوم پدری بعد 3-4 سال تازه به این نتیجه برسه که بچه معلولشو نخواد - انتخاب بازیگران هم بسیار بد بود - مهتاب کرامتی اصلا مناسب این نقش نبود

پاسخ
نيكي
16 بهمن 95 | 01:52
نيكي

اخه مهتاب كرامتي به خاطر چهره و ظاهرش اصلا نميتونه همچين نقشايي رو دربياره. بي خيالش بشين.

پاسخ
ارسطو گویلی
16 بهمن 95 | 00:05

بسیار شبیه حوض نقاشی البته در تحریک احساسات توسط معلولین عزیز. در کل فیلم حرفی برای گفتن نداره و نمیشه انتظار اثرگذاری ازش داشت. اثراتی از رمان فرزند پنجم هم توی فیلم مشهوده که اگه فیلم نامه رو از روی همون رمان مینوشتن به نظرم خیلی جذاب و عالی میشد.

پاسخ
پدرام شیردل
14 بهمن 95 | 12:46

متوسط با پایان خیلی خوب... سکانس نهایی و بازی خوب دو بازیگر توانمند... شیفته پلان های کودک معلول شدم... دنیا وقتی از دید کودک معلول نمایش داده می شد

پاسخ