پوستر فیلم بخارست

فیلم‌ سینمایی |کمدی

بخارست (۱۴۰۱)

Bokharest

۶.۰ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۵ رای

منتقدان:

۱

امتیاز دهید:

اینجا ایران است و ما داستان‌های هیجان‌انگیز داریم.

کارگردان: سیدمسعود اطیابی

نویسنده: حمزه صالحی

معرفی فیلم بخارست

«بخارست» فیلمی کمدی به کارگردانی سیدمسعود اطیابی، نویسندگی حمزه صالحی و تهیه‌کنندگی علی طلوعی محصول سال ۱۴۰۱ است.

 

موضوع و داستان فیلم بخارست

درباره جزئیات داستان فیلم سینمایی «بخارست» هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است و در خلاصه داستان منتشر شده از این فیلم آمده است: اینجا ایران است و ما داستان‌های هیجان‌انگیز داریم.

 

سید مسعود اطیابی کارگردان فیلم بخارست

سید مسعود اطیابی متولد ۱ مهر ۱۳۴۳ در گلپایگان، کارگردان و تهیه‌کننده و فارغ‌التحصیل دوره مدیریت تولید از مؤسسه آموزش عالی سوره است. وی فعالیت سینمایی خویش را از سال ۱۳۶۴ آغاز کرد.

فیلم کمدی «دینامیت» (۱۴۰۰) به کارگردانی او، پرفروش ترین فیلم ایرانی است. این فیلم حدود ۱۰ میلیارد بیشتر از «گشت ارشاد ۳» فروخت و پرفروش‌ترین فیلم ۱۴۰۰ سینماهای ایرانی و پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای ایران بود و رکورد فروش فیلم «مطرب» را شکست.

علاوه بر «بخارست» و «دینامیت»، از دیگر فیلم‌های او می‌توان به «انفرادی» (۱۳۹۸) «تگزاس ۲» (۱۳۹۷)، «تگزاس ۱» (۱۳۹۶)، «ماه‌گرفتگی» (۱۳۹۵)، «برج آرام» (۱۳۹۱)، «خاک و مرجان» (۱۳۹۱)، «ریسمانی نزدیک‌تر از رگ» (۱۳۹۰)، «اخلاقتو خوب کن» (۱۳۸۹)، «شرط اول» (۱۳۸۸)، «صبح روز هفتم» (۱۳۸۷)، «خروس‌جنگی» (۱۳۸۶) و «مصائب دوشیزه» (۱۳۸۵) اشاره کرد.

 دو مجموعه «سهمی برای دوست» (۱۳۹۱) و «کامیون» (۱۳۹۹) از سریال‌هایی است که اطیابی برای تلویزیون کارگردانی کرده است.

سریال نمایش خانگی «جادوگر» نیز از دیگر کارهای اوست.

 

زمان اکران بخارست و تاریخ پخش در شبکه نمایش خانگی

این فیلم سینمایی از تاریخ ۲۴ آبان‌ماه ۱۴۰۱ در سینماهای سراسر کشور به‌صورت عمومی اکران شده است.
تا بدین لحظه هیچ‌گونه خبری مبنی بر زمان پخش در شبکه نمایش خانگی «بخارست» رسانه‌ای نشده است. به‌محض انتشار این فیلم در شبکه نمایش خانگی، سلام سینما آن را برای دانلود قانونی با کیفیت‌های مختلف و اینترنت نیم‌بها در دسترس مخاطبان عزیز قرار می‌دهد.

 

دانلود قانونی فیلم سینمایی بخارست

بعد از اکران سینمایی فیلم «بخارست»، این فیلم در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود، بلافاصله پس از پخش فیلم سینمایی «دوزیست» شما می‌توانید از طریق سلام سینما به‌راحتی و به‌صورت قانونی و باکیفیت بسیار بالا و البته با مصرف اینترنت نیم‌بها این فیلم سینمایی را دانلود نمایید و از تماشای آن لذت ببرید.

بستن

عکس‌های فیلم بخارست

پژمان جمشیدی، حسین یاری و امیرحسین آرمان بازیگران فیلم «بخارست»
هادی کاظمی بازیگر فیلم «بخارست»
فیلم «بخارست»

نقدهای فیلم بخارست

فیلمسازی از روی شابلون این‌بار با نام بخارست


 بخارست نام جدیدترین فیلم مسعود اطیابی است که خوب یاد گرفته مبتنی بر یک شابلون فیلم بسازد. بخارست فیلم حقیری است و نمی‌شود حتی از یک نمای آن تعریف کرد. هر فیلمِ اطیابی از خروس جنگی تا بخارست با نقد‌های جدی مواجه شده، اما باعث تعجب است که این فیلمساز دست از ابتذال برنمی‌دارد! هر فیلم او به قدری سخیف و دم‌دستی است که معلوم است قرار نبوده چیزی به مخاطب اضافه کند، بلکه فقط جیب قشری خاص از مخاطب هدف بوده است. واقعیت این است که هجو‌سازی اطیابی در سینمای ایران دیگر جواب نمی‌دهد، چون فیلمساز قصد ندارد کیفیت آثارش را ارتقا دهد. مخاطب هوشمند سینمای ایران، اما تفاوت ابتذال و هنر را به خوبی درک می‌کند و می‌داند آثاری، چون دینامیت، انفرادی یا بخارست صرفاً در قالب بساز و بفروشی تولید و عرضه می‌شوند. بخارست فیلم بدی است و پول بلیت مخاطب را گدایی می‌کند و با کلیشه‌های همیشگی ساخته شده است. دو برادر این‌بار با بازی حسین یاری و پژمان جمشیدی به علاوه یک طرح یک خطی همراه با شوخی‌های چندپهلوی کوچه و خیابانی و همچنین تحقیر جایگاه زنان تبدیل به یک اثر لمپن و ضعیف شده که همه چیز آن تکراری است. پژمان جمشیدی می‌توانست با انتخاب‌های درستش بازیگر قابل قبولی باشد، اما حالا او با افتادن درون چرخه تکرار تبدیل به یک بازیگر هجو و بی‌استعداد شده است که نمی‌تواند پرستیژ بازیگری‌اش را کنترل و مدیریت کند. او هر نقشی را قبول و مدام خود را تکرار می‌کند. از طرفی حسین یاری که روزی بازیگر جدی و حرفه‌ای بود به ورطه سقوط نزدیک شده است. بازی او در فیلم‌های این‌چنینی آنقدر ضعیف است که قابل تصور نیست. بخارست اساساً فیلم لحظه‌ای و مقطعی است. همه چیز با بداهه و آن هم به بدترین شکل ممکن شکل گرفته است. خبری از فیلمنامه نیست. ...
 بخارست نام جدیدترین فیلم مسعود اطیابی است که خوب یاد گرفته مبتنی بر یک شابلون فیلم بسازد. بخارست فیلم حقیری است و نمی‌شود حتی از یک نمای آن تعریف کرد. هر فیلمِ اطیابی از خروس جنگی تا بخارست با نقد‌های جدی مواجه شده، اما باعث تعجب است که این فیلمساز دست از ابتذال برنمی‌دارد! هر فیلم او به قدری سخیف و دم‌دستی است که معلوم است قرار نبوده چیزی به مخاطب اضافه کند، بلکه فقط جیب قشری خاص از مخاطب هدف ...

خبرهای مرتبط با فیلم بخارست

نظرهای منتشر شده فیلم بخارست