ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
۶.۱/۱۰
۹ رای
۶.۵/۱۰
۲ رای

دختران خورشید


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
داستان مقاومت، انتقام، خواهری و امید زنان کرد است.

نظر منتقدین

اریک کوهن
این فیلم غیر از شخصیت اصلی یعنی بهار با بازی «گلشیفته فراهانی» بقیه اعضای گروه را به درستی معرفی نمی کند. سختی های زندگی بهار مثل اعدام همسرش، طی صحنه هایی از گذشته نشان داده می شود و این توجیهی بر عملیات و نقشه های او است. بهترین اتفاق برای این فیلم شرکت داده شدن در یک رویداد جهانی یعنی جشنواره فیلم کن بود
جی ویسبرگ
در این فیلم شاهد کارگردانی هنرمندانه «اوا حسون» هستید که یک درام معمولی در مورد روزنامه نگاری فرانسوی در میان گروهی از پیشمرگه های زن که در تلاش برای آزادسازی شهرشان از نیروهای داعش هستند را موشکافانه به تصویر می کشد. اما کارگردان بیشتر به خلق اثری که همدردی مردم را برانگیزد توجه کرده است تا ساخت اثری باشکوه.

خبرهای مرتبط

آنونس و پوستر فیلم «دختران خورشید»(Girls of the Sun) با بازی گلشیفته فراهانی رونمایی شد.
«دختران خورشید» با بازی گلشیفته فراهانی فیلم افتتاحییه جشنواره بین‌المللی سليمانيه
فیلم «سوختن» به کارگردانی «چانگ دانگ لی» امتیاز ۳.۸ را به دست آورد اما نخل طلا به فیلم دوم این جدول یعنی «دزدان مغازه» با امتیاز ۳.۲ رسید
گلشیفته فراهانی: اگر من مرد بودم این همه مشکلات برای من وجود نداشت و این برمی‌گرده به نابرابری‌ که از گذشته ما میاد. هروقت اصغر فرهادی حرف می‌زند، من را نادیده می‌گیرد.
«دختران خورشید» پایین ترین امتیاز در جدول منتقدان را کسب کرد و «سه رخ» بعد از «جنگ سرد» و «خاکستر خالص ترین سفید است» در رده سوم قرار گرفت. «کتاب تصویر» همچنان در صدر جدول است.

نظرهای منتشرشده


تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی و پاسخ به سوالات شما:

logo-samandehi