ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقدهای فیلم غلامرضا تختی


1
امتیاز منتقد به فیلم

بهرام توکلی مرد نازنینی است. این جمله کوتاه را باید اول همین مطلب می‌گفتم تا به تلاش و کوششی که این فرد در سینمای ایران انجام می‌دهد احترام بگذارم و قاطعانه بگویم که امید زیادی به او و آینده کارهای سینمایی‌اش دارم. توکلی بعد از اینکه در فیلم‌هایی چون اینجا بدون من، نشان داد که کارگردانی و فیلمنامه نویسی ...


0
امتیاز منتقد به فیلم

«تختی» یک فیلم خوش ساخت تکنیکی و سخت است، سخت از آنجا که صحنه‌های آرشیوی فراوانی دارد که با روایت هماهنگ شده‌اند،و صحنه‌ها و گریم‌هایی که تاریخ را بسازد و از قضا خوب هم درآمده‌اند.اما انگار اینجا خبری از توکلی سرحال و خلاق گذشته نیست.


0
امتیاز منتقد به فیلم

فیلم تختی می توان شبه مستند نامید. برخی لحظات فیلم مستندگونه است و برخی لحظات فیلم داستانی است. فیلم راوی دانای کل دارد. گزارشگری که برخی لحظات فیلم توضیح می دهد. در ابتدا و انتها صدای کارگردان به عنوان راوی درباره شخصیت تختی و شناختش از تختی سخن گفته. فیلم از لحاظ فیلم نامه معمولی است. تختی فقط کارکتر ...


0
امتیاز منتقد به فیلم

بهرام توکلی هم مانند محمدحسین مهدویان در فضاسازی و روایت کردن قصه در لانگشات، کارگردان چیره دستی است ولی وقتی قرار است به یک کاراکتر نزدیک شود و روابط انسانی و دراماتیک را به شکلی تاثیر گذار به تصویر بکشد از تعریف کردن قصه خود درمیماند.


0
امتیاز منتقد به فیلم

فیلم همان‌گونه که راوی می‌گوید تکه‌های پراکنده‌ای از زندگی اوست که سعی دارد به طرح معناداری از آن‌ها برسد و البته که در این مسیر چندان هم موفق نمی‌شود.


0
امتیاز منتقد به فیلم

فیلم تختی فیلم جذابی است و از لحاظ تکنیک و تصویر خوش ساخت است؛ ارزش دیدن دارد اما برای نشان دادن بزرگ مرد و پهلوانی همچون تختی کافی نیست و در سناریو، شخصیت پردازی، اکت و ... نقص های بسیاری دارد.این فیلم شامل سه فاز از زندگی غلامرضا تختی در مقطع کودکی ، نوجوانی ، بزرگسالی و مبازرات مسابقات کشتی و فوت وی می پردازد.