ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نقدهای فیلم چ


0
امتیاز منتقد به فیلم

"چ" نسبتا خوب است و قابل قبول; به این سبب که نقاط ظعف و قوت فراوانی دارد. فیلم مملو است از حادثه و اساسا مدیون حوادث است. اگر دقیق تر "چ" را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهیم, تمام فیلم فدای حوادث و فضا شده است. مخصوصا حوادثی که نیمه ای مثبت و نیمه ای منفی دارد.


0
امتیاز منتقد به فیلم

این چمران، نه واقعی است و نه دوست داشتنی، و حتی شخصی هم نیست بلکه منفعل و خنثی است و بی کارکرد و فاقد پیام. این چمران، مفعول است و نه فاعل، و حضور دارد و نه حصول. این چمران یکنواخت است و بی فراز و فرود و غیردراماتیک. این چمران، مفروض است و ناشناخته، به گونه ای که درام را عقیم کرده و فیلم را دچار سک ...


سایت نقد فارسی | دیگر نقدهای کاوه قادری
0
امتیاز منتقد به فیلم

فیلمی تأثیر گذار و پر مخاطب که توانسته جذابیت بسیاری در نزد مخاطبان سینما ایجاد کند البته با رعایت نکاتی میتوانست بر این جذابیت بیافزاید و قدری هم دقت نظر بیشتری در زمینه سبک محتوایی فیلمنامه داشته باشدهمزمان با بحران شهر پاوه در مرداد ماه 1358، دکتر مصطفی چمران به عنوان معاون دولت موقت در امور انقلاب به همراه سرتیپ فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش وارد شهر پاوه می‌شوند تا به اوضاع و امور سرکشی نمایند. در این میان گروه اصغر وصالی به عنوان فرمانده نیروهای مردمی تنها مدافعین شهر پاوه محسوب می‌شوند. «چ» روایت 48 ساعت از زندگی دکتر مصطفی چمران در قائله محاصره شهر پاوه توسط نیروهای ضد انقلاب است.