پوستر undefined

فیلم‌ سینمایی |مهیج

صندلی داغ

Hot Seat

۴ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۳

امتیاز دهید:

هکری کهنه‌کار مجبور می‌شود که وارد سیستم بانکی شود؛ از طرف دیگر یک مامور مجبور می‌شود که وارد ساختمان بمب‌گذاری شده، شود تا مردی را که بر روی صندلی داغ بسته شده است، نجات دهد. این سه نفر با هم در ارتباط هستند.

کارگردان: جیمز کالن برسک

نقدهای بلند فیلم صندلی داغ

یک اکشن غیرمنطقی


راجر مور
امتیاز منتقد به فیلم / ۱۰

ترجمه اختصاصی سلام سینما

فیلم دلهره‌آور "صندلی داغ" داستان یک بمب‌گذار دیوانه را روایت می‌کند و در فیلم لحظاتی را خواهید دید که به شما این اجازه را می‌دهند حداقل امیدوار باشید داستان در نهایت به جایی منتهی خواهد شد – مثلاً به یک سکانس اکشن خفن یا چرخش غیرمنتظره داستان یا سرنخی هوشمندانه.

این فیلم کوین دیلون و مل گیبسون را دارد، پس شاید از رده (C) خارج شده و بتواند در دسته فیلم‌های رده (B) قرار گیرد. 

اما آن لحظاتی که گفتم، در فیلمی که در نگاه اول افتضاح به نظر می‌آید زودگذرند، حتی اگر هیچگاه به درجه نفرت‌انگیز بودن نرسد.

صندلی داغ درباره یک بمب‌گذار/ باج‌گیر/ دزد فراری است که حول و حوش کریسمس جایی در قسمت شهریِ نیومکزیکو به سر می‌برد و این آن چیزی است که در سکانس اول جدیدترین فیلم جیمز کالن برساک می‌بینیم، فیلمسازی که بالاخره از کمک کردن به بروس ویلیس (بازیگر فیلم‌های "قلعه" و "زنده ماندن در بازی") در نابود کردن میراث خود دست کشیده است. 

کاراکتری دست‌های خود را در سرمای زمستان با بخار دهانش گرم می‌کند، زمانی که به وضوح کمترین سرمایی وجود ندارد، و بقیه مردم – که حدس می‌زنیم کانادایی نیستند – با تیشرت در خیابان می‌چرخند. یک تایمر ال‌ای‌دی قدیمی را می‌بینیم که در حال شمارش معکوس است و بعد هم می‌بینیم بمب در واقع با یک جا کلیدی فعال می‌شود.

خب، بالاخره کدام بود؟ خیلی گیج شدم.

اگر فیلم "سرعت" را روی یک صندلی اداری بگذارند، آن وقت می‌شود "صندلی داغ"؛ "سرعت" بدون ذره‌ای سرعت یا حتی فوریت.

هکری (دیلون) که فاز "من دیگر در بازی نیستم" برداشته، ازدواجش به مشکل خورده و در مرکز تماس تعمیرات کامپیوتر گیر افتاده و روزگار می‌گذراند، می‌فهمد که صندلی‌اش به یک بمب متصل شده و اگر قبل از به اجرا درآوردن آنلاین یک هک/دزدی برای شروری مرموز و هودی‌پوش از جایش بلند شود منفجر می‌شود.

چیزهایی منفجر می‌شوند که به همه نشان می‌دهد این مرد در حرفش جدی است. گیبسون و ادی استیپلز نقش آدم عجیب و تازه‌کار گروه بمب‌گذاری را ایفا می‌کنند که باید بفهمند قضیه از چه قرار است، زیرا رئیس پلیس (شانن دوهرتی، بدترین عملکردی که می‌توانست داشته باشد) آماده اجازه دادن به تیم سوات برای تیراندازی این شیطانِ روی صندلی اداری و تمام کردن کار است.

عضو جوان گروه بمب‌گذاری با عضو پیر گروه بمب‌گذاری دعوایش می‌شود.

"گوش کن نعره‌کش پیر ... گوش کن بزن‌بهادر"

پیرمرد پلیس‌های دیگر را درباره جایی که ایستاده‌اند مسخره می‌کند، "مزیت‌های منطقه مخروبه"، چون آنها در "منطقه بخار" ایستاده‌اند.

مرد جوان به پیرمرد غر می‌زند که "رئیس از من خواست به تو یادآور شوم که دیگر سیالی است (دارویی برای درمان ناتوانی مردانه) را بیرون نگذاری." 

و دیلون که یک عمر جایگاه سومین ستاره فیلم را بر عهده داشتن به او دهن‌کجی می‌کند، قرار است این بار قهرمانی باشد که شرور دیده نشده داستان دائماً در گوشش فریاد می‌کشد: "تیک تاک تیک تاک" و در این میان سعی دارد مکان پول‌ها را هک کند.

این وضعیت طبیعتاً باید در مخاطب احساس تعلیق ایجاد کند اما در فیلم خبری از آن نیست. ماجرای کلی فیلم بر اساس فوریت ساخته شده است اما ما آن را احساس نمی‌کنیم.

و بیننده هرگز به این فکر نمی‌افتد که "شاید این، همه چیز نباشد ... " چرا که چیزی احمقانه، مسخره یا غیرمنطقی روی صفحه ظاهر شده و طلسم "شایستگی احتمالی" را می‌شکند.

منبع: مووی نیشن

مترجم: وحید فیض خواه


صندلی داغ Hot Seat (2022)

تاریخ اکران: 1 جولای 2022

کارگردان:  جیمز کالن برسک

نویسنده: لئون لانگفورد، کالین واتس

توزیع‌کننده: لاینزگیت

بازیگران: مل گیبسون، کوین دیاون، شانن دوهرتی، سام اصغری، مایکل ولش، لیدیا هال، ادی استیپلز، کیت کتزمن، کیث جاردین، جاناتان استودوارد

فیلمبرداری: برایان کاس

تدوین: آر.جی. کوپر

موسیقی: تیموتی استوارت جونز

خلاصه داستان: هکری کهنه‌کار مجبور می‌شود که وارد سیستم بانکی شود؛ از طرف دیگر یک مامور مجبور می‌شود که وارد ساختمان بمب‌گذاری شده، شود تا مردی را که بر روی صندلی داغ بسته شده است، نجات دهد. این سه نفر با هم در ارتباط هستند.

بستن