پوستر undefined

فیلم‌ سینمایی

لیگ ابر حیوانات دی سی

DC League of Super-Pets

۸ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۵

امتیاز دهید:

کریپتو، سگ سوپرمن و سوپرمن دوست‌های هم هستند که قدرت‌های ابرقهرمانی دارند. با دزدیده شدن سوپرمن، کریپتو باید برای نجات سوپرمن بر قدرت‌های خود تکیه کند.

نقدهای بلند فیلم لیگ ابر حیوانات دی سی

صداپیشگانی پرآوازه در انیمیشنی پرسروصدا


دیوید رونی
امتیاز منتقد به فیلم / ۱۰

ترجمه اختصاصی سلام سینما

برای مخاطبین این فیلم که اغلب کودکان خردسال هستند، صف کشیدن این همه ستاره برای صداپیشگی یک انیمیشن اهمیت چندانی ندارد. علاوه بر ستارگانی مانند دواین جانسون و کوین هارت، در فهرست بلندبالای صداپیشگان نام‌هایی همچون جان کرازینسکی، کیانو ریوز، کیت مک‌کینون و اولیویا وایلد و بسیاری دیگر به چشم می‌خورند.

فیلم بدون هیچ فوت وقتی بامزه‌بازی‌هایش رو شروع می‌کند. لحظات ابتدایی فیلم با صحنه‌هایی از لیس زدن صورت بچه‌ای توسط یک توله سگ آغاز می‌شود. آن هم نه یک بچه و توله سگ معمولی، بلکه کل-ال و سگش کریپتو.

اما ماجرای اصلی داستان مربوط به سال‌ها بعد است. زمانی که کل-ال تبدیل به سوپرمن شده (با صدای کرازینسکی) و کریپتو (با صدای جانسون) حالا ابرونیروهایی برای خودش دارد. درست در همان زمان است که یک روز از خواب بیدار می‌شوند و تصمیم می‌گیرند برای هواخوری، بر فراز خیابان‌های متروپلیس چند دقیقه‌ای پرواز کنند.

کریپتو برای همراهی کردن سوپرمن در ماجراجویی‌ها در پوست خودش نمی‌گنجد. اما از طرفی از رابطه‌ی عاشقانه سوپرمن با لویس لین (با صدای وایلد) دل خوشی ندارد. این مخصوصاً در جایی نمایان می‌شود که سوپرمن قید تماشای برنامه‌ی مورد علاقه‌شان را می‌زند و برای ملاقات با لویس، کریپتو را تنها می‌گذارد.

البته قبل از آنکه به مقصد برسد، توسط لولا خوک اهریمنی (با صدای مک‌کینون) ربوده شده و تمام نیروهایش از او سلب می‌شود. البته او به همین بسنده نمی‌کند و نقشه‌هایی هم برای کریپتو دارد. از آن طرف کریپتو برای نجات سوپرمن دست به جمع‌آوری یک سری از دوستانش می‌زند که شامل سگ شکاری‌ای به نام ایس (با صدای هارت)، یک خوک شکم‌گنده (صدای ونسا بایر)، لاک‌پشتی به شدت نزدیک‌بین (ناتاشا لیون) و یک سنجاب حقه‌باز (دیگو لونا) هستند که البته هر کدام از آنها برای خودشان ابرنیروهایی دارند.

وقتی این ارتش رنگارنگ برای نجات سوپرمن اقدام می‌کند، ناچارند دیگر اعضای ربوده‌شده‌ی لیگ عدالت از جمله بتمن (ریوز)، زن شگفت‌انگیز (جمیله جمیل)، آکوامن (جامین کلمنت)، فلش (جان ارلی)، گرین لنترن (داشا پولانکو) و سایبورگ (داوید دیگز) را هم نجات دهند.

برخی صحنه‌ها بیش از حد خشونت‌آمیز به نظر می‌رسند، البته این خشونت با صدای آن کمدین‌های بااستعداد تا حدودی جبران شده است. به خصوص ریوز که با آن صدای زمختش نقش بتمن را به خوبی اجرا می‌کند. البته در بین کاراکترها هم شوخ‌طبع‌ترینشان بتمن است و البته احساسی‌ترینشان، به ویژه آنجا که می‌گوید: "دلم واسه مامان و بابام تنگ شده." و همزمان سوپرمن و کریپتو سخت در حال تلاش‌اند تا به هم برسند.

جارد استرن - کارگردان فیلم - پیش از این هم تجربه کار با این کاراکترها را داشته. او نویسنده و مشاور تعدادی از انیمیشن‌های لگویی همچون فیلم بتمن لگویی بوده. متأسفانه فیلمنامه‌ای که او برای ابرحیوانات با همکاری جان ویتینگتون نوشته به جز در لحظات اندکی سطح آنارشیک آن فیلم‌ها را ندارد. همچنین به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که جارد استرن درمورد تدوین فیلم‌هایش هم تجدید نظری بکند.

فیلم در بیشتر لحظات این حس را به بیننده منتقل می‌کند که در حال تماشای یک سری اسباب‌بازی و حیوان ملوس است که و فیلمی که تماشا می‌کند صرفاً سرگرمی پیش‌پا‌افتاده‌ای برای فصل تعطیلات است و مانند اکثر انیمیشن‌ها داستان توسط انبوهی از سکانس‌های اکشن خشک و خالی پیش می‌رود که در آنها کمدی کاملاً به حاشیه رانده شده.

البته "ابرحیوانات لیگ دی‌سی" ترکیب قابل‌ ستایشی از ابرقهرمانان و حیوانات را ارائه داده که هر دو مورد علاقه‌ی بچه‌ها هستند، بنابراین به نظر می‌رسد محبوبیت فیلم از همین حالا تضمین شده است. همچنین بزرگسالان حسابی از ارجاع‌های متعدد فیلم به دنیای دی‌سی لذت خواهند برد مثلاً وقتی یاد فیلم سوپرمن 1978 می‌افتند که به جرئت می‌توان گفت پای ابرقهرمانان را برای اولین بار به سینما باز کرد.

منبع: هالیوود ریپورتر

مترجم: وحید فیض خواه


لیگ ابرحیوانات دی سی DC League of Super-Pets (2022)

تاریخ اکران: 29 جولای 2022

کارگردان: جارد استرن

نویسنده: جارد استرن و جان ویتینگتون

توزیع‌کننده: برادران وارنر پیکچرز

بازیگران: دواین جانسون، کوین هارت، کیت مک‌کینون، جان کرازینسکی، ونسا بایر، ناتاشا لیون، دیگو لونا، مارک مارون، کیانو ریوز، توماس میدلتیچ، بن شوارتز، اولیویا وایلد

فیلمبرداری: کیم تیلور

تدوین: دیوید ایگن، جوانا ریس

موسیقی: استیو جابلونسکی

خلاصه داستان: کریپتو، سگ سوپرمن و سوپرمن دوست‌های هم هستند که قدرت‌های ابرقهرمانی دارند. با دزدیده شدن سوپرمن، کریپتو باید برای نجات سوپرمن بر قدرت‌های خود تکیه کند.

بستن

نقدهای کوتاه فیلم لیگ ابر حیوانات دی سی


نویسنده

توماس فلوید

جارد استرن کارگردان «لیگ ابر حیوانات دی سی» (DC League of Super- Pets) می‌داند از چه صداگذارانی برای روایت داستان انیمیشن خود بهره گیرد. همچنین کاملاً به این موضوع واقف است که چه موقع یک‌قدم به عقب بازگردد تا فضای کافی برای بداهه‌پردازی‌اش وجود داشته باشد.

نویسنده

مارکو ویتو ادو

انیمیشن «لیگ ابر حیوانات دی سی» (DC League of Super- Pets) به‌خوبی کودکان را سرگرم می‌کند، اما متأسفانه برای جلب‌توجه کل اعضای خانواده به‌اندازه کافی سرگرم‌کننده نیست. جارد استرن و جان ویتینگتن، نویسندگان فیلم، تمام تلاش خود را می‌کنند تا با لطیفه‌های خاص خود در مدت‌زمان 100 دقیقه مخاطب را سرگرم کنند.

نویسنده

برایان لوری

«لیگ ابر حیوانات دی سی» (DC League of Super- Pets) فیلم خوبی نیست. این انیمیشن یک ایده بزرگ رنگی‌رنگی است که در تئوری موفق عمل کرده، تریلر آن به‌خوبی ساخته شده، اما برای یک فیلم بلند انیمیشن ضعیف است. حضور کوین هارت و دواین جانسون به‌عنوان صداگذاران اصلی داستان، جالب‌توجه و سرگرم‌کننده است، اما نه آن‌قدر که انتظارش می‌رود.