پوستر undefined

فیلم‌ سینمایی |عاشقانه ، کمدی

لانگ شات

Long Shot

۷.۴ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۵ رای

منتقدان:

۷.۲

امتیاز دهید:

«فرد فلرسکی» عشق اولش «شارلوت فیلد» را می بیند که حالا یکی از تاثیرگذارترین زنان دنیا است. شارلوت او را برای نوشتن متن سخنرانی هایش استخدام می کند.

کارگردان: جاناتان لیواین

نقدهای بلند فیلم لانگ شات

در حالت تعلیق نگه تان داشته و جذب تان می کند.


جان دفوره
امتیاز منتقد به فیلم / ۱۰

اختصاصی سلام سینما-   

شارلیز ترون در کمدی نوپای جاناتان لوین، نقش زنی امیدوار را بازی می کند که در راستای ریاست جمهوری عاشق سث روگن نویسنده می شود.

لانگ شات به سختی می تواند مبنای جدیدترین کمدی جاناتان لوین را توصیف کند، کمدی که در آن یک خبرنگار بیکار دقیقا شبیه به سث روگن وجوددارد که به دنبال یکی از زنان قدرتمند در دنیا است، زنی شبیه به یکی از بهترین نسخه های شارلیز ترون که تاکنون دیده اید. از برخی جنبه ها، تصاویر در دهه 90 گیر افتاده است، یک قهرمان زنانه در دوران دبیرستان و زمانی که تصمیم به تغییر دنیا می گیرد، رابطه اش را با فرهنگ عامه قطع می کند- دهه نود زمانی است که مخاطبان سینما به دیدن فیلم عاشقانه کاخ سفیدی با عنوان"دیو" می رفتند، یا فیلمی که در آن رئیس جمهور یکی از کارمندان را فریب داده و همچنان به نظر فمنیست ها قهرمان می آید. اگر به تصاویر قدیمی فیلم نگاه کنید به نظرتان بسیار جالب می آید، اگر بیننده ها لحظه ای غیرممکن ها را کنار بگذارند این تصاویر بسیار به نظرشان جذاب خواهد بود. قطعا یکی از تجاری ترین فیلم هایی است که به وسیله لوین کارگردان فیلم" The Wackness "ساخته شده است. 

فرد فلارسکی روزنامه نگاری کودکاو و بی باکی است که بعد از فروخته شدن انتشارات به یک فرد پرنفوذ ( اندی سرکیس در نقش پارکر ومبلی ) دچار مشکلاتی می شود. فرد در حالیکه بی کار و ناراحت است با یکی از دوستان زمان کودکی اش به نام لنس( با بازی اوشی جکسون ) تماس گرفته و از وی می خواهد تا به ناراحتی اش پایان دهد، به لطف ارتباطات گسترده ای که لنس دارد، در یک مهمانی پرزرق و برقی که در منهتن برگزار می شود و در آن بزرگان رسانه و سیاستمداران حضور دارند، شرکت می کنند. فرد به ومبلی می گوید که رسانه شبه فاکسی که به تازگی راه اندازی کرده است تا چه حد برای آمریکا مایه شرمساری است. اینجاست که فرد نظر وزیر امورخارجه شارلوت فیلد( با بازی چارلیز ترون )را به خود جلب می کند، شخصی که تقریبا الان مطمئن شده است که این مرد بدلباس و بددهن را جایی دیده است.  فیلد قصد دارد تا در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود و به وی گفته اند که در صورتی در رقابت موفق خواهد شد که کمی شوخ طبع باشد. فیلد برای ترساندن دستیارانش( جون دیان رافائل و راوی پاتل )، فرد باهوش را به عنوان نویسنده اش انتخاب کرد. فرد که فیلد را از قبل می شناخته و عاشقش بوده است، می داند که می تواند متن جذابی برای سخنرانی بنویسند. فرد و فیلد به تور سراسری می روند که در آنجا فیلد به حمایت از آژانس های محیط زیستی می پردازد، آن دو ایده های خود را در رمانتیک ترین شهرها به اشتراک می گذارند. از آن جایی که فرد، فیلد را از دوران آسیب پذیری اش می شناخته به وی کمک می کند تا از برخی تمایلات کمال گرایانه رهایی پیدا کند، در نهایت شارلوت احساس می کند که عاشق فرد شده است. 

واکنش افراد مختلف پس از مشاهده این صحنه ها متفاوت است: گفتن جمله" چنین چیزی مسخره است"، ممکن است زمانی باشد که فرد در شام دیپلماسی منجر به بروز اختلال شد اما بلافاصله اخراج نشد، یا زمانی که بوسه ی این دو به وسیله یک مامور آتش نشانی ناتمام ماند و از آنها خواست تا در نزدیکی ساحل پناه بگیرند. یا زمانی که وزیر امور خارجه در جلسه دیپلماسی مهمی حضور دارد در حالیکه قبل از آن موادمخدر مصرف کرده است. آن دسته از افرادی که شاهد عشق بین شاهزاده و گدا بوده اند، ممکن است زوج ترون و روگن، این زوج دوست داشتنی را نیز قبول کنند. اما برای برخی دیگر پذیرفتن چنین چیزی سخت است. 

دن استرلینگ و لیز هانا، نویسنده،( احتمالا به همراه چند نویسنده دیگر که نامشان برده نشده است )، فیلمنامه ای پر از شوخی و خنده نوشته اند. تاکنون مخاطبین چنین لحظات مفرحی را در فستیوال تجربه نکرده بودند، اما این موضوع در عین حال منجر به نادیده گرفته شدن دیالوگ های مهم بعدی شده است. نقش های مکمل کم بوده اما آنها هم موفق ظاهر شده اند- از کلادیا اودرتی، کرت برانولر و پائول شیر گرفته تا باب ادنکرک که نقش رئیس جمهور را برعهده دارد و باید هر دیالوگ را با این جمله شروع کند که" من رئیس جمهور واقعی نیستم اما جلوی دوربین نقش آن را بازی می کنم"، تا نخست وزیر کانادایی(الکساندر اسکارزگارد ) که در این جا جذابیتی از خود نشان نمی دهد. 

فیلمبرداری درخشان ایویس بلانجر و طراحی لباس مری ویت فیلم را شبیه به سایر فیلم های مهم رمانتیک کرده است. این فیلم برای مخاطبینی که به کمدی های آپاتو علاقه دارند مناسب است اما با توجه به چالش هایی که در اینجا وزیر امور خارجه با آنها مواجه می شود و پاسخی که به آن می دهد، به نظر نمی رسد که لانگ شات در لیست 10 فیلم برتر سیاست مدارانی مانند کاملا هریس و الیزابت وارن قرار بگیرد. 

منبع: هالیوود ریپورتر

مترجم: مهتاب عیوضی

بستن

نقدهای کوتاه فیلم لانگ شات


نویسنده

جان دفوره

نویسندگان «لانگ شات»، فیلمنامه‌ای پر از شوخی و خنده نوشته‌اند. تاکنون مخاطبین چنین لحظات مفرحی را در فستیوال تجربه نکرده بودند، اما این موضوع در عین حال منجر به نادیده گرفته شدن دیالوگ‌های مهم بعدی شده است. نقش های مکمل کم بوده اما آن‌ها هم موفق ظاهر شده‌اند. فیلمبرداری درخشان ایویس بلانجر و طراحی لباس مری ویت، فیلم را شبیه به سایر فیلم‌های مهم رمانتیک کرده است. این فیلم برای مخاطبینی که به کمدی‌های آپاتو علاقه دارند، مناسب است.

نویسنده

گریفین شیلر

نویسندگان فیلم، داستان را پر از شوخی و خنده نوشته ‌اند. شاید عده‌ ی زیادی از چنین داستانی خوششان بیاید، اما مشکل اینجاست که برخی از این شوخی‌ ها باعث شده ‌اند تا دیالوگ‌ های مهم بعدی ارزش خود را از دست بدهند. نقش‌ های مکمل فیلم هم موفق ظاهر می ‌شوند – از سه معتاد «با بازی کرت بارونولر، کلاودیا اودوهرتی و پل شیر» تا رئیس جمهور «با بازی باب اودنکرک» و نخست وزیر کانادا «با بازی الکساندر اسکارزگارد» که این بار ظاهر غیرجذابی به خود گرفته است. فیلمبرداری باشکوه «ایوس بلانجر» و طراحی لباس «مری وویت» به این فیلم جذابیتی دوچندان بخشیده است. این فیلم از چالش‌ های وزیر فیلد و واکنش ‌های غیرعادی او به آن‌ ها تشکیل شده که باعث می ‌شود «لانگ شات» حتی در لیست تماشای سناتورهای آمریکا هم جایی نداشته باشد. اما برای کسانی که به دنبال کمدی رمانتیکی غیرقابل باور هستند، «لانگ شات» قطعا فیلم موردنظر آنهاست.

نویسنده

پت براون

برای کسانی که عشق و علاقه‌ ی بین مردانی بی ‌پول و زنانی زیبا را دیده ‌اند شاید زوج «ترون» و «روگان» قابل قبول باشد، که زوجی بامزه اما نه چندان جذاب را در این فیلم شکل داده اند. رویکرد کمدی وار «لانگ شات» بیشتر شبیه تلاشی در راستای منحرف کردن افکار مخاطبان جمهوری خواه خود است و از رسانه های گوناگون سوژه های مشکوکی را به سبک «هیلاری کلینتون» وام می گیرد. دستیار «تام فیلد» و مدیر کمپین انتخاباتی او نیز بنظر می رسد در حال تقلید از سریال «معاون رئیس جمهور» هستند که از شبکه HBO پخش می شود. به همان اندازه که «لانگ شات» فیلمی بامزه است ، اصلا دقیق نیست. در پایان فیلم مرزهای اینکه چه کارهایی در دنیای سیاست ممکن است بسیار باریک می شود و فیلم تبدیل به یک فانتزی ضعیف می شود.